Hakkımızda

YPT Mimarlık 1985 yılında Mimar İrfan Açıkgöz tarafından İstanbul’da kurulmuş olup; yurtiçinde ve yurtdışında tasarım, proje, uygulama, ve müşavirlik alanlarında hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bugüne etik, ekolojik, sürdürülebilir pratikte; insan ve çevresi ile ilişkili yapılar üretmeyi tasarım anlayışı olarak benimseyerek çalışmalarını sürdürmektedir. Endüstriyel yapılar, hastaneler, oteller, konutlar, eğitim yapıları, ofis yapıları, dini yapılar, iş merkezleri alışveriş merkezlerinden oluşan önemli yapılara imza atmış; portföyündeki farklı konsept, ölçek ve işlevlerdeki projelerden edindiği birikimi yeni projelere aktararak ilerlemektedir. Deneyimli kadrosu ve çözüm ortaklarıyla mimari ve iç mimari tasarım projeleri geliştirmekte ve uygulamalarını tamamlamaktadır. Verdiği hizmet kalitesi ve güvenle; İstanbul’da Teskoop Özel Endüstri Bölgesi, Öz-Ar Özel Endüstri Bölgesi, Mardin Eti Bakır Özel Endüstri Bölgesi’nde özel endüstri bölgelerinde Sanayi Teknoloji İl Müdürlükleri’nden aldığı yetkiyle müşavirlik görevini yürütmektedir. Müşavirlik görevi kapsamında, yüzlerce sanayi tesisinin imar evraklarının hazırlanması, proje kontrolleri, saha kontrolleri, yangın raporlarının hazırlanması, yapı denetim kontrolleri, ve iskan aşamalarının takibi gibi tüm süreçleri yürütmektedir.

Hizmetlerimizi inceleyin

proje

YPT 37 yıldır Ürettiği 1.000.000m² den fazla mekanda benimsediği tasarım anlayışını hayata geçirmiştir. Her mekanı; yere, kullanıcısına, fonksiyonlarına göre ele alıp konforlu ve yaşanabilir alanlar üretmeye devam etmektedir.

uygulama

YPT kuruluşundan bu yana 500.000m² den fazla kapalı alanı; en yeni teknolojiyi kullanarak inşa etmiştir. Uluslararası deneyimi ve mühendislik bilgisi ile tasarımın yanı sıra; kaba inşaat, ince işler, restorasyon, rekonstrüksiyon işleri de tamamlamaya devam etmektedir.

MÜŞAVİRLİK

 

ÖZAR ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ

ETİ BAKIR Özel Endüstri Bölgesi

TESKOOP Özel Endüstri Bölgesi

 

tamamladığımız projeler