Proje

YPT 37 yıldır ürettiği 1.000.000 m² den fazla mekanda benimsediği tasarım anlayışını hayata geçirmiştir.

Her mekanı; yere, kullanıcısına, fonksiyonlarına göre ele alıp konforlu ve yaşanabilir alanlar üretmeye devam etmektedir.

Yurtiçi ve yurt dışında, farklı ölçeklerde endüstriyel yapılar, hastaneler, oteller, konutlar, eğitim yapıları, ofis yapıları, dini yapılar, iş merkezleri alışveriş merkezi projesine imza atmıştır.

Tasarlanan mekanların hayata geçirilebilmesi için gerekli konsept projeleri, ruhsat projelerini, uygulama projelerini ve iç mekan projelerini hazırlamaktadır. Deneyimli mimar, mühendis kadrosu ve sayısız çözüm ortağı ile beraber mimari projeye paralel olarak elektrik, mekanik, statik ve ilgili tüm proje hizmetlerini sunmaktadır.

Uygulama

YPT kuruluşundan bu yana 500.000 m² den fazla kapalı alanı; en yeni teknolojiyi kullanarak inşa etmiştir. Uluslararası deneyimi ve mühendislik bilgisi ile tasarımın yanı sıra; kaba inşaat, ince işler, restorasyon, rekonstrüksiyon işleri de tamamlamaya devam etmektedir.

müşavirlik

 

özar ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ

4737 sayılı Endüstri Bölgeleri Kanununun 4/Ç maddesi uyarınca İstanbul İli, Arnavutköy İlçesinde bulunan ÖZAR alanı 10/05/2019 tarihli ve 30770 sayılı Resmi Gazetede “ÖZAR Özel Endüstri Bölgesi” olarak ilan edilmiştir. Endüstri Bölgesi ilanından sonra firmamız 12.06.2019 tarihinde ÖZAR Özel Endüstri Bölgesi ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Müşavirlik Hizmet Protokolü imzalamış olup Müşavirlik Hizmetine başlamıştır. 10/06/2020 tarihli ve 1634777 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile endüstri bölgelerinin alt yapı ve üst yapı projeleri ve bunlarla ilgili ruhsat ve izinler ile işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının onaylanması ve denetimi kapsamında sağlanması gereken her türlü hizmet ve görevlerin Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri tarafından yürütülmesi kararlaştırılmıştır. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine devir sonrasında İl Müdürlüğü ile Müşavirlik Hizmet Sözleşmesi tekrar imzalanmış olup halen devam etmektedir.

teskoop Özel Endüstri Bölgesi

4737 sayılı Endüstri Bölgeleri Kanununun 4/Ç maddesi uyarınca İstanbul İli, Arnavutköy İlçesinde bulunan TESKOOP alanı 10/05/2019 tarihli ve 30770 sayılı Resmi Gazetede “TESKOOP Özel Endüstri Bölgesi” olarak ilan edilmiştir. Endüstri Bölgesi ilanından sonra firmamız 12.06.2019 tarihinde TESKOOP Özel Endüstri Bölgesi ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Müşavirlik Hizmet Protokolü imzalamış olup Müşavirlik Hizmetine başlamıştır. 10/06/2020 tarihli ve 1634777 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile endüstri bölgelerinin alt yapı ve üst yapı projeleri ve bunlarla ilgili ruhsat ve izinler ile işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının onaylanması ve denetimi kapsamında sağlanması gereken her türlü hizmet ve görevlerin Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri tarafından yürütülmesi kararlaştırılmıştır. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine devir sonrasında İl Müdürlüğü ile Müşavirlik Hizmet Sözleşmesi tekrar imzalanmış olup halen devam etmektedir.

eti bakır Özel Endüstri Bölgesi

4737 sayılı Endüstri Bölgeleri Kanununun 4/Ç maddesi uyarınca Mardin İli, Mazıdağı İlçesinde bulunan alan 10/05/2019 tarihli ve 30770 sayılı Resmi Gazetede “Eti Bakır Anonim Şirketi Mardin Özel Endüstri Bölgesi” olarak ilan edilmiştir. Endüstri Bölgesi ilanından sonra firmamız 06.01.2022 tarihinde Eti Bakır Anonim Şirketi Mardin Özel Endüstri Bölgesi ile Müşavirlik Hizmet Protokolü imzalamış olup Müşavirlik Hizmetine başlamıştır. 10/06/2020 tarihli ve 1634777 sayılı Bakanlık Makam Onayı ile endüstri bölgelerinin alt yapı ve üst yapı projeleri ve bunlarla ilgili ruhsat ve izinler ile işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının onaylanması ve denetimi kapsamında sağlanması gereken her türlü hizmet ve görevlerin Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri tarafından yürütülmesi kararlaştırılmıştır. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine devir sonrasında İl Müdürlüğü ile Müşavirlik Hizmet Sözleşmesi imzalanmış olup halen devam etmektedir.